Dříve se Analýza z vlasů prováděla hlavně v soudním lékařství. Dnes je tomu už přes 30. let, co se využívá i komerčně pro veřejnost, nejdříve to bylo v USA.

Tady v Evropě vyšetření dělá Laboratoř Stopových Prvků BIOMOL-MED. Je to polská společnost s dlouholetými zkušenostmi a tradicí, sídlící v Lodži. Existuje na trhu od roku 1998 a je evropským lídrem ve svém oboru. Provádí analýzy pro klienty z celé Evropy, jakož i z Asie a Severní Ameriky.

Laboratoř v Lodži je průkopníkem této metody. Byla první, která tuto metodu začala v Evropě provádět pro širokou veřejnost. Za posledních 19 let laboratoř provedla přes 250 000 vyšetření, v současné době ročně provádí kolem 20 000 vyšetření. V dnešní době jsou i další laboratoře, které dělají vyšetření z vlasů, nicméně jejich služby a kvalita zpracovaných výsledků zdaleka nedosahují toho, co poskytuje polská laboratoř. Výhodou jsou její už téměř dvacetileté zkušenosti. Tyto poznatky se tak projevují v kvalitním zpracování samotné Analýzy z vlasů.  

Laboratoř Biomol-med navázala spolupráci s veřejnými a soukromými institucemi v mnoha zemích. Šíří znalosti o Analýze prvků z vlasů v prevenci na kurzech, přednáškách a prezentacích v Polsku, na Ukrajině, v Rusku, Velké Británii, České a Slovenské republice, Německu, Francii a Belgii.

Biomol-med zavedl a udržuje na nejvyšší úrovni Systém řízení jakosti v souladu s normou ISO 9001:2008.

Vyšetření se provádí atomovou spektrometrií. Zde je ukázka přístroje, kde se vyšetřují vzorky vlasů.

Search